ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > ELEKTRONİK TEMEL DEVRE ELEMANLARI

Temel seviye Micro işlemci ve PİC Kursu

(1/2) > >>

TA2AWO:
Arkadaşlar,


Günümüz çağı hepimizin bildiği üzere Micro işlemci çağı. Ben bir amatör olarak, her amatörün azda olsa Micro işlemci konusunda bilgi edinmesi bakımından Temel seviye Micro işlemci kursu düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.


Eğer bu konuda bilgilerini diğer arkadaşlarımız ile de paylaşacak amatör Abilerimiz ve arkadaşlarımız olur ise, bunu her İlde gerçekleştirelim derim.


Çoğumuz hafta sonu böyle bir kurs için vakit ayırabiliriz diye düşünüyorum.  Eğer benimle aynı fikirde olan arkadaşlarımız var ise lütfen burada belirtmekten çekinmesinler.


İstanbul Anadolu yakası için düzenlenecek olan Micro işlemci kursuna Amatör olsun veya olmasın katılmak isteyen tüm arkadaşlarımız, hiçbir suretle ücret ödemeden katılmak istediğini belirterek katılımlarını sağlaya bilirler.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/elektronik+temel+devre+elemanlari/temel+seviye+micro+islemci+ve+pic+kursu-t4069.0.html

TA1ISO:
Merhaba,


Çok güzel bir fikir. Bu konuda bende destek verebilirim.


Yalnız benim fikrim; mikrodenetleyiciler ile direk çalışmaya başlamak ilk başlarda zor olabilir. Direk bir mikrodenetleyici yerine arduino platformunun kullanılmasını tavsiye ederim. Hazır bir donanım olması, ekstra proglamlayıcıya ihtiyaç olmaması, açık kaynak oluşundan ötürü örnek uygulama ve donanım çeşitliliğinin bol olması büyük bir avantaj.


73
Selim Ölçer.
TA1ISO

TA3CY:
Kursu VİDEO kayıt altına alında bizlerde yayınlayıp yararlanalım...mı ?

TA4PR:
Aynen yücel abi, Istanbul`da oturmayan arkadaşlar var aramızda, o yüzden interaktif eğitim açısından videoya alınıp buraya yüklenmesi taraftarıyım.

TA2AWO:
Selim Bey,


İşin aslını sorarsanız Assembly dilini kullanarak bir başlangıç yapmakta fayda var. Fakat kısa sürede iyi şeyler başarmak adına Basic Proğramlama dilini kullanmak daha avantajlı olacak.
Söz konusu Pic Basic olunca durum zor olmaktan çıkacak..


Bu durumda Siz 1. bölgede bu konuda destek olabilecek iseniz, Ardiuno öğrenmek isteyen arkadaşlaramız da olacaktır düşüncesi içerisindeyim.


Ayrıca bu gün bir okul ile görüşüp hafta sonu yapılacak kurs için Bir sınıf' istedik. Okul yönetimi konuyu değerlendirip bizlere bu konuda bilgi verecek.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

pic kurs
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek