REPEATER,RÖLE,ECHOLİNK,APRS > APRS

APRS WX WEATHER DİSPLAY KURULUMU

(1/3) > >>

OE1TOA:
TA9J İSMAİL BEYE TŞKLER.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/aprs/aprs+wx+weather+display+kurulumu-t3473.0.html

TA1AYY:
bu anlatımlar hep, yakındakı havalımanının WX datasını alıp APRS sıstemıne dagıtıyor. MeselaKartal-İstanbul dakı bır APRS ıstasyonu Yeşilkoy un WX bılgısını yayınlıyor. Bu dogru degıl bence.

Asıl merak ettıgım; WX verısını bı yerden alıp yayınlamak yerıne kendı WX ıstasyonumuzu kurup, nasıl yayınlarız? Bir "gercek" WX ıstasyonu ıcın mınımum ne gerekır?

OE1TOA:
Cok para gerekli bunu öncelikle belirteyim  ;D Asagida ekledigim resimlerden yola cikabilirsiniz. Sevdigim bir hocam bunun calismasini yapti ve bitirdi sayilir kurulumuda pek kolay degil anlattigina göre. Kolay gelsin. De OE1TOA 73

[eklenti yönetici tarafından silindi]

TA1AYY:
Vallahi hocam o kadar cok para gerektırmedıgını dun aksam kı arastırmalarımda ogrendım. Ama sizin sevdiginiz ve resimlerini paylastıgınız kisi gercekten pahalı bir urun secmis :)

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ürünün UK fiyatı 110 Sterlin. Yanir bir Wouxun el cıhazı kadar. Kuran kullananların forumlarda yazdıkalrını okudum da, El cıhazını konfıgure etmekten daha kolay gorunuyor.

Apartman daıresınde degıl de mustakıl bır evde oturuyor olsam bu istasyonu hıc beklemeden kurardım. Bu arada bu tarz istasyona sahıp olup internete WX datası sunan en fazla 5 ıstasyon oldugunu gordum. Yanımızdakı yunanıstanda yüzlerce istasyon var bu sekılde (APRS anlamında degıl, amator hava durumu hobisi anlamında)...

OE1TOA:
Evet yakup bey ucuz etin yahnisinide burada anlatmaya gerek yok sanirim  ;D Resimlerini paylastigim sistem dogrudur biraz pahali fakat ömürlük diye düsünüyorum. Diger mevzuya gelince net üzerinden WX paylasimi konusunda biraz geriyiz daha dogrusu isin Türkcesi sudur Lisansi alalim kenarda dursun lazim oldumu kullaniriz mantigi ile ülkemizde bir ilerleme kaydetmedigimiz düsüncesindeyim. Arastirmaci olmak amatör radyoculugun icinde zaten var fakat durum sizinde gördügünüz gibi komsumuz ekonomik krizde olmasina rahmen bizden fazla aktif. Birde su etken olabiliri sürekli Pc ve internet calistiramayan UHF VHF HF cihazi olmayan arkadaslarimiz var onlarida hos görmek lazim diye düsünüyorum, zaman icinde bu arkadaslarin imkanlari dahilinde WX infolarini görüyorum TA haritasi üzerinde. isin öteki boyutuda sudur TA haritasi üzerinde mavi simgelerin görünmesi (USER KULLANICI). Bundan rahatsiz olanlar olmus sanirim ülkemizde bir ara kulagima calinmisti. Bilemiyorum bizmi amatörlügü cok biliyoruz yoksa diger ülke amatörlerimi cok cahil anlam verebilmis degilim  ;D . Eger bir sistem bir amatöre olanak sagliyor ise o amatör bunu elinden geldigince kullanip kendini gelistirmelidir kanisindayim. Biraz basinizi agrittim kusurada bakmayin bu vesile ile bölgenize selamlar 73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek