REPEATER,RÖLE,ECHOLİNK,APRS > RÖLE,ÇALIŞMALARI,BİLGİLERİ,

RÖLENİZİN KAPSAMA ALANI NE KADAR ?

(1/3) > >>

TA3CY:
TA2T Tahir beyin facebook grubumuzda yayınlamış olduğu mesaj...

Ruhsat bilgisi ulaşmış olan tüm rölelerin kapsama alanı haritaları tabloda yer alabilir; ancak bunun için:

1- Derece, dakika ve saniye olarak Röle yeri Koordinatları ve Bu yere ait Google Maps dan tam yeri gösteren resim.
2- Röle çıkış gücü
3- Antenin kazancı (dBi veya dBd olarak, dB değil)
4- Kulede, Antenin yerleştirildiği noktanın yerden yüksekliği
5- Röle-Anten arasındaki kablonun boyu ve Cinsi
6- Antenin Omnidictional mı yoksa yönlendirilmiş mi olduğu, yönlü ise Kuzeye göre açısı,

gibi bilgilerin ilgili listeye, Röle sorumlusu tarafından iletilmesi gerekir. Bu bilgilerin iletilmesi halinde haritaları hazırlayıp Yücel Bey'e iletebilirim. ............................................ Yine de bu konuya ilgi gösterecek olan fazla kişi olacağını sanmıyorum. Maalesef amatör arkadaşlarımız bir çok teknik konuya karşı ilgisiz kalmaya devam ediyorlar.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/rolecalismalaribilgileri/rolenizin+kapsama+alani+ne+kadar-t2944.0.html

TA3CY:
Selamlar
Konu ile ilgilenen röle sorumlusu arkadaşlarımız var ise öncelikle Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bulunan röle bilgisinin RUHSATLI Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yappozisyonda olması gerekmektedir.

Ruhsatların tarafımıza gönderilme/kaynak gösterilme prosüdürünü Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yaptakip edebilirsiniz.

(Teşekkürler Tahir hocam)

TA0ABG:
slm
değerli amatör camiası ben ayvalıktayım ama hiçbir röleye erişim sağlayamıyorum özellikle 145.675 balıkesir rölesi eskiden azda olsa duyuluyordu fakat 3 aydır ondanda ses yok bu konu hakkında çalışma yaparlarsa daha güzel olur inanın amatör belgem var ama soğudum yani hiç kimse ile konuşamıyorum cebimde sadece belge var okadar

TA3CB:
Selamlar.VHF rolemizle ilgili bilgileri veriyorum.39 28 30 00 K     28 39 03 80 D  Güğü köyü civarı  Rakım:892 m  Antenin yerden yüksekliği:15 metre.   Cihaz gücü:10W   Anten kazancı 6 Dbi  omni anten.Kablo boyu:10 M RG213.  KM49 HL       Google maps resminide enkısa zamanda tahir hocama mail yoluyla göndereceğim.Şimdiden teşekkürler.Not: Rolemiz ruhsatlıdır.

TA3CY:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapSelamlar.VHF rolemizle ilgili bilgileri veriyorum.39 28 30 00 K     28 39 03 80 D  Güğü köyü civarı  Rakım:892 m  Antenin yerden yüksekliği:15 metre.   Cihaz gücü:10W   Anten kazancı 6 Dbi  omni anten.Kablo boyu:10 M RG213.  KM49 HL       Google maps resminide enkısa zamanda tahir hocama mail yoluyla göndereceğim.Şimdiden teşekkürler.Not: Rolemiz ruhsatlıdır.

--- Alıntı sonu ---

Teşekkürler Mehmet hocam
Maili göndermeniz ile doğru orantıda çalışma yapıldıktan sonra Tahir hocam kapsama alanı fotoğrafını mail edecektir bizde listeye ekleriz
73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek