AMATÖR TELSİZCİLİK BİLGİLENDİRME > KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (KEGM)

SÜRESİ DOLAN AMATÖRLÜK BELGESİNİN YENİLENMESİ(YENİ)

(1/6) > >>

TB3LC:
Süresi dolan Amatör Telsizcilik belgesinin Yenilenmesi 01.03.2012 tarihinde sona erecektir
Süresi dolan Amatör Telsiz arkadaşın yapması gerekenler.
Kıyı Emniyeti Genel müdürlüğünü arıyorsunuz 0212 5809898 dahili numara 133 Nuri Bey
(Yada başka birileri de olabilir sorun değil) J
Amatör Telsizcilik Belgemin Süresi doldu para yatırıp yenilemek istiyorum diyorsunuz sizin adınıza Tc kimlik numaranıza Hesap açıyor Herhangi bir Vakıf banka para yatırmanızı söylüyor vakıf bankasındaki arkadaş sizden REFERANS numarası isteyecektir hesaba para yatırmak için REFERANS numarası TC Kimlik numarasıdır 50TL yatırıyorsunuz dekontla birlikte 2 adet resim eski belgeniz Banka Dekontunun aslı bir zarfa koyup kargo İle (Daha çabuk daha garantili) Kıyı Emniyeti Genel müdürlüğü Adres Meclisi-i Mebusan Cad No:18 Kat:4 Salıpazarı /İstanbul Adresine Kargo ile yoluyorsunuz
Örnek Dilekçe Ektedir

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/kiyi+emniyeti+genel+mudurlugu+kegm/suresi+dolan+amatorluk+belgesinin+yenilenmesiyeni-t2458.0.html

TB1PTI:
benim belgenin arkasın da 10 yıl süre ile geçerlidir diyor

TA2AHW:
Ayrıca adreste bir hata var yanılmıyorsam adres
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü
Atatürk Havalimanı E Kapısı SEFAKÖY/İSTANBUL

yani yanılıyor olmamam aslında hem telefonla sordum hemde kendim belgemi yeni gönderdim bu adrese.

saygılar

TA2T:
Değişen tek nokta şu.
 
1- Eskiden evrak gönderiliyordu ve tahakkuk yapılıyordu sonra da yatırılan paraya ait evrak ayrıca faxlanıyor veya postalanıyordu. Bu iki evrak buluşunca işlem tamamlanıyordu.
 
2- Şimdi ise Telefon ediyorsunuz, adınızı ve Vatandaşlık numaranızı bildiriyorsunuz, o anda bilgisayarda tahakkuk işlemi yapılıyor, Bankaya (Vakıfbank) gidip Vatandaşlık numaranızı söyleyerek KEGM Kurumsal hesabına ilgili parayı yatırıp dekontu da dilekçenize ekleyip evrakı postalıyorsunuz/kargoluyorsunuz. Böylece iki kez posta/kargo işi olmamış oluyor.
 
Adrese gelince bu işlerin yapıldığı yer Safaköyde, Havaalanı arka kapısı yakınında. Yani KEGM nün web sayfasında Telsiz İşletme Müdürlüğü Amatör İşlemler bölümündeki adres doğru adres.  Mektuplarınızı Salıpazarı adresine gönderirseniz oradaki irtibat bürosuna gidiyor, sonra da kurye ile hava alanındaki ofise gönderiliyor. Yani zaman daha da uzuyor. Merak etmeyin sonunda geç te olsa ellerine geçiyormuş.
 
Not: Bu arada özellikle 1.Mart.2012 tarihine kadar olan yoğunluktan ve hemen yakın bir binaya taşınmaktan dolayı oldukça dolular. Adres yine aynı kalıyormuş. Adreste değişiklik yok. Bir de bende iki-üç gündür KEGM Web sitesine ulaşılamıyor. Benim kullandığım DNS sunucusunda veya KEGM Sunucularında hata olabilir. Yakında düzelecektir umarım.
 
 

TA2T:
1.Mart.2012 tarihine kadar yapılması gereken işlemler ile ilgili olarak mevcut yönetmelikteki ilgili maddeler aşağıda:
 
Eski belgelerin geçerlilik süresi
GEÇİCİ MADDE 1 –
(1) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce alınan amatör telsizcilik belgeleri, süresi sonuna kadar geçerlidir.

(2) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce alınmış ve geçerlilik süresi dolduğu halde yenilenmeyen amatör telsizcilik belgelerinin,  1/3/2012 tarihine kadar  yenilenmesi zorunludur.
 Uygun olmayan çağrı işaretleri

GEÇİCİ MADDE 2 –
(1) Bu Yönetmeliğin yayım tarihinden önce tahsis edilmiş ve Yönetmelik kapsamındaki düzenlemelere uygun olmayan çağrı işaretlerinin  1/3/2012 tarihine kadar  KEGM’ne müracaat ile Yönetmeliğe uygun hale getirilmesi zorunludur.

Süresinde yapılmayan işlemler
GEÇİCİ MADDE 3 –
(1) Bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren geçici 1 inci maddenin ikinci fıkrası ile geçici 2 nci maddede belirtilen tarihe kadar yenilenmeyen belge ve uygun hale getirilmeyen çağrı işareti resen iptal edilmiş sayılır.
 
 
Yukarıda, özellikle altı çizili olan hususlara dikkatinizi çekmek isterim. 3. maddenin sonunda belirtilen : "uygun hale getirilmeyen çağrı işareti " Tüm derneklerimize ait TA ile başlayan çağrı işaretlerini, Tahsis edilmiş ise APRS tekrarlayıcılarının çağrı işaretlerini, Bir dönem sınavlardan sonra verilen ve son eki tek veya iki harfli olan B sınıfı çağrı işaretlerini, A ve B sınıfı lisansa sahip olup son eki uygun harfle başlamayan lisansları da kapsamaktadır. (En azından Yönetmelik yazımından bu anlaşılmaktadır.)  Arkadaşlarımızın bu konuya titizlik göstererek gerekli başvuruyu yapmalarında fayda olduğunu düşünüyorum.
 
Bu arada kişisel olarak "Uygun hale getirilmesi" talep edilecek olan çağrı işaretleri için bir harç bedeli ödenmemesi gerektiği görüşündeyim. Hala geçerlik süresi içinde olup da amatör arkadaşlarımızın elinde olmayan sebeple yapılacak bu değişikliğin bedeli, KEGM tarafından belge yenileme harcı olarak talep edilmemelidir. Bu işlem, bir belge yenileme olmayıp Belge düzeltme işlemi olarak değerlendirilirse sorun olmayacaktır kanaatindeyim.
 
Tüm arkadaşlara amatörce çalışmalarında başarılar.
 
A.Tahir DENGİZ, TA2T
ANKARA
 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek