AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > İLGİNÇ OLAYLAR & BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ?

POLİSİ ALARMA GEÇİREN ANONS

(1/4) > >>

TB3BAK:
Asayiş kanalında sızan korsanların anonsu polisi alarma geçirdi.
Bölücü terör örgütünün sözde kuruluş yıldönümü sebebiyle tüm güvenlik güçleri, önceden daha dikkatli olmaları konusunda uyarılmıştı.

İzmir'de de bu kapsamda geniş güvenlik önlemleri alındı. Kentte polisi alarma geçiren bir olay yaşandı. Dün saat 23.00 sıralarında, polis asayiş telsiz kanalından birkaç kez "merkez vurulduk" diye bir anons geçildi.

Polis Haber Merkezi, ekibi bulabilmek için defalarca anons yaptı. Ancak "vurulduk" anonsunu yapan kişiden "merkez vurulduk, merkez, merkez" kelimelerinin dışında başka bir ses çıkmadı. Bunun üzerine polis haber merkezi, anons eden ekibi bulabilmek için tüm ekipleri bulundukları kanalda çevrime (sırayla anons etmeye) çağırdı.

Bunun üzerine her birim kendi merkezine sırayla bilgi verdi. Araştırma sonucu, asayiş kanalından yapılan anonsun polisler tarafından değil, kanala sızan bir korsan tarafından yapıldığı anlaşılınca herkes derin bir nefes aldı. Asayiş kanalında bulunan ekipler başka bir kanala alınarak haberleşme oradan devam etti. İzmir polisi, şimdi herkesin yüreğini ağzına getiren o anonsu yapan kimliği belirsiz telsiz korsanını bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Kaynak:  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/ilginc+olaylar+bunlari+biliyormusunuz/polisi+alarma+geciren+anons-t2207.0.html

TA5AYR:
artık emniyet birimlerinin kriptolu sisteme geçmesi şart oldu, internet üzerinden çoluk çocuğa satış yapılmaya devam edilirse daha kötüleri de olabilir...

bartınlı:
bunu yapan amatör bence çünkü dinleme frekansı belli gönderme frekansını ve shifti ve tx tonunu nasıl çözmüş bu vatandaş veya almayla gönderme frq aynı sanırım..
bunları önlemek için kriptolu telsiz kullanılması şart.
73

TB1BHG:
 
Sayın Bartınlı  herhangi bir telsizin alma -gönderme vs gibi ayarlarını bulabilmek yada çözebilmek için veya röle giriş çıkış bilgilerini bulabilmek için mutlaka  AMATÖR olmak gerekmiyor.Ortalık peynir ekmek gibi satılan All band chaz dolu.parayı bastırıp scan özellikli olan ve tüm frekansları TX e açık bir cihaz alarak  konuşmalara müdahale etmek zor değil. Amatör telsizcinin asla yapmayacağı bir olaydan bahsediyorsunuz. Yıllar önce istanbulda bir eylemci polis telsiz frekansından polislerle pazarlık yapmıştı.bu durumda  o teröristin de amatör olması gerekirdi.ama değildi.ve bu bilgileri inanın ki amatörlerden daha profesyonel bir şekilde öğrenip,eğitilip (çeşitli ülke istihbarat örgütleri tarafından)  piyasaya sürülüyorlar.Sizin  bu kişi için '' amatör ''demeniz bence büyük haksızlık.
 Ayrıca şunu da belirtmek isterim çatışmalarda yakalanan teroristlerin üzerlerinde askeri telsizlerin kriptolarını çözerek dinleyen  ve yine kriptolu olarak çıkış yapan cihazlar bulunmuştu..73,,

TB3PSU:
Gökhan bey çok haklı. şu veya bu kurumun rolesine girmek,dinlemek için amatör olmak gerekmiyor. kanun tanımaz-sadece para kazanmayı düşünen satıcılar sayesinde amatör olmayan herhangi bir vatandaş da istediği cihazı alabiliyorsa böyle şeyler gayet normaldir.Çeşitli sitelerde çeşit çeşit cihazlar sadece ücreti karşılığında isteyene satılıyor.bu duruma bir çözüm bulunmadığı sürece de daha neler görür,duyarız bakalım.Ne üzücüdür ki böyle durumlarda akla hemen telsiz amatörleri geliyor, aramızda çürük elmalar olsa da sayısı çok azdır. Kendini bilen , aklı başında olan amatör böyle şeyler yapmaz.....73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek