ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > DUAL BAND ANTENLER

ÇATI ANTENİ YARDIM

(1/5) > >>

TA3AKH:
Merhaba arkadaslar telsizimin mesafesini arttırmak için WOUXUN KGUVD1P el telsizime çatı anteni bağlamak istiyorum. Verim nasıl olur sizce mesafe artarmı ? Malum İzmir 439,200 rölesi kapalı şuanki pozisyonumda 145,575ede ulaşamıyorum.  Balkona yada çatıya koymam farkedermi ?  Birde bunu yapmam için hangi malzemeler  lazım hangi antenleri önerirsiniz hazır anten alıcam forumda nagoyanın iyi olduğunu okudum daha uzun antenlerde olabilir ? Anten işini hallettikten sonrada bir adet takoz almayı düşünüyorum .

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/dual+band+antenler/cati+anteni+yardim-t2017.0.html

TB3BAK:
Merhaba,
Bende el cihazımı çatı antenine bağlayıp çıkış yapıyorum.Oldukça verimli oluyor.Cihaz: Kenwood th79/e
Ama cihazın yanabilme ihtimali varmış.
73

TA3ATA:
Merhaba arkadaslar telsizimin mesafesini arttırmak için WOUXUN KGUVD1P el telsizime çatı anteni bağlamak istiyorum. Verim nasıl olur sizce mesafe artarmı ?
Size satır aralarından cevap vereceğim... Evet..o el cihazınızı çatı antenine bağlarsanız daha uzak yerleri duyar ve sesinizi duyurabilirsiniz..Malum İzmir 439,200 rölesi kapalı şuanki pozisyonumda 145,575ede ulaşamıyorum.  Balkona yada çatıya koymam farkedermi ?
Çatıya koyarsanız anteni daha uzak mesafelere erişir..Ne kadar yüksekte olursa o denli uzağa gider sinyaller.... Birde bunu yapmam için hangi malzemeler  lazım hangi antenleri önerirsiniz hazır anten alıcam forumda nagoyanın iyi olduğunu okudum daha uzun antenlerde olabilir ?
Çatıya koyacağınız en iyi anten DIAMOND X510 şu an için..anten, kablo,konnektörler ve el cihazını kabloya bağlamak için de çevirici gerek..
Anten işini hallettikten sonrada bir adet takoz almayı düşünüyorum .
 Amatörler RF yükselticilerine LİNEER der."Takoz" deyimi CB de kullanılır..Bence bu el cihazınız için gerekmez..Bunun yerine mono veya dual band bir sabit veya mobil cihaz almanız yararınıza olacaktır..

TA3ATA..M.TURGAY..73

TA3AKH:
Teşekkür ederim TA3ATA. Fakat bu anteni Türkiyede nerde bulabilirim Nagoya var ama bunu göremedim hiç bi sitede

TA3ATA:
AMATÖR SİTELERE NOT BIRAKABİLİRSİN..PAHALI OLMASI KAYDIYLA SATIŞ SİTELERİNDE DE BULABİLİRSİN.. TA3ATA..73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

x510 google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek