REPEATER,RÖLE,ECHOLİNK,APRS > RÖLE,ÇALIŞMALARI,BİLGİLERİ,

TÜM DERNEK MERKEZİ VE ŞUBELERİN ROLE RUHSATLARI VARMI,GÜNCELMİ?

(1/25) > >>

TA3CY:
Merhabalar,
Az evvel saydım Türkiye de  140 adet  vhf ve uhf role var.(aktif yada değil)
Geçenlerde bir amatör telsizci hocamın aklına takılmış.Peki bunların hepsinin ruhsatları varmı?Yada halen geçerlimi....(?)

Bizde bir bakalım ne sonuç çıkacak dedik.
Bu günden itibaren bunu araştırmaya başladık.
Derneğinize bağlı ve listemizde bulunan rolelerinizin "Telsiz Kurma ve Kullanma Ruhsat"larını scan edilmiş halini lütfen tarafımıza mail olarak gönderin.
Bizde Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap rolelerinizin ruhsatı olduğunu ifade eden ikonları yerleştirelim.

Scan edip gönderilen role bilgisinin yanında bu ikon görünecek  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 
Gönderilmeyen role bilgisinin yanında ise bu ikon Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap görünecektir.
Lütfen kimse yanlış anlamasın biz hiç bir derneğin sorgulamasını yapmıyoruz.Hiç bir kurumun denetçiside değiliz.Sadece amatör telsizciyiz.
Olaya bu mantıkla bakılmalı.Sonuçta sadece ve sadece derneklerin roleleri var ve hepsi kanuna uygun.(?) O zaman sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyoruz


Çalışmaya katılacak olan tüm dernek yöneticilerine şimdiden teşekkürler.

Scan ettiğiniz evrağı lütfen Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Lütfen bu mesajı tüm paylaşım sitelerinde paylaşalım.
Güncelleme bu geceden itibaren başlamıştır...

Saygılarımızla
Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/rolecalismalaribilgileri/tum+dernek+merkezi+ve+subelerin+role+ruhsatlari+varmiguncelmi-t1002.0.html

TA3CY:
Bu arada tarafımıza ulaşan belgelerinin  dernek/şube isimlerinide burdan bilgi olarak geçeceğiz

TA3DN:
Eksikliği çok konuşulan bir konuydu. Bakalım ne gibi sonuçlar çıkacak...

TB2BBK:
Oooo hangi konuyada el atılmış çok sonuç çıkar çooook, benim büyükadada 1998 yılında kurduğum XÇağrı işaretli bir röle vardı. araştırma geliştirme amaçlı şimdi yok şu an enfazla Bir TA özel izinle 3-6 ay kurabiliyor. bir dernek üyesi olmadığım için dernekler meselesinide ilgili yetkililer açıklık getirecektir. yanlız milli güvenlik amacı ile kurulan röleler üzerinden kriptolu haberleşme yapıldığını biliyoruz ton devresi ilave edilerek,buda bazı kurumların gizli olduğunu iddia ettikleri protokol protokol diye bağırdıklarını biliyoruz. işte aslında protokol buymuş ama sorarsanız yok öyle birşey çürki gizli, gizli olan birşeyide öyle birşey yok diye iddia edecek yani adamlar teknik destek yapıyorlar sözde ve kendilerini bir devlet kurumu zannediyor. ben düzgün derneklerin burada çıkarak bu bilgileri vereceği kanaatindeyim vermeyenler ise bizleri amatör telsizci kabul etmeyip kendilerinin amatör telsizci olduğunu iddia edeceklerdir. hadi bakalım bende merak ediyorum ne? sonuç çıkacak ama iş çok karışacak istanbul bölgesinde özel röle  kurup telsiz kullanan kişiler kişiler var röle tespiti için önce telsiz kullanan tüm taksi,güvenlik şirketleri,kargo vb gibi yerler denetlenirse amatör röle üzerinden bunlara gizli ticari destek verildiğide ortaya çıkacak işler karışacak çok karışacak.......................!

TA3DN:
Selam Bilal.
Kanun ve yönetmeliklere göre amatör dernekler tarafından kurulan roleler ruhsatlandırılmak ve ücretleri ödenmek zorundadır. O- bu dernek demeden herkes göstersin güncellenmiş ruhsatlarını. Bunda gocunacak yada kaçınacak birşeyde yok.Role frekansı ilan ediliyor ve kullanılıyorsa ruhsatlı demektir!!!!!
73,,,

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek