Gönderen Konu: amatör telsizcilik belgesi  (Okunma sayısı 2198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  halil06
 • Ziyaretçi
amatör telsizcilik belgesi
« : 27 Kasım 2013, 20:10:27 »
selamlar arkadaşlar elimdeki telsizin halk bandında kullanılabildiğini öğrendim ve yeni bir telsiz almaya karar verdim tabiki bunun için gerekli olan belgeyide ancak geç kaldım kasım sınavını kaçırdım siz tecrübeli arkadaşlarımdan abilerimden öğreneceğim çok şey var ama en önce belge için nasıl bir yol izlemeliyim nereye başvurmalıyım 2014 sınavı ne zamandır acaba onuda kaçırmak istemiyorum bana bu konuda yardımcı olur yardımlarınızı ve bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/genel+bilgi+deposu/amator+telsizcilik+belgesi-t3840.0.html

  Çevrimdışı TA1ALL

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 0
 • İleti: 6
 • İsim Soyisim: Hakan Sadıklar
Ynt: amatör telsizcilik belgesi
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2013, 15:49:18 »
2014 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI 19 OCAK 2014 PAZAR GÜNÜ YAPILACAKTIR.
 
AMATÖR TELSİZCİLİK SORU BANKASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
 
A) AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI;
Sınavın kesin saati Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce KEGM Web sayfasından duyurulacaktır.
B) Sınavın yapılacağı iller:
Amatör Telsizcilik sınavı 19 Ocak 2014 Pazar günü Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul,  İzmir, Kütahya ve Trabzon illerinde yapılacaktır.
C) Sınav başvuru koşulları;
Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;
MADDE 12 (1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.
(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on iş günü öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/B sınıfı veya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.
(3) Amatör Telsizcilik Sınav başvuruları KEGM Web sayfası üzerinden (On Line Başvuru İçin Tıklayınız.)   veya e-devlet kapısından elektronik ortamda yapılabileceği gibi adayların KEGM Web sayfasından temin edecekleri (posta ile başvuru formu için tıklayınız) başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta yoluyla da yapabilirler.
(4) KEGM’e başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.
(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.
(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara “Sınav Giriş Belgesi” sınav günü sınav salon girişinde verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.
Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin 16 ncı Maddesinin, 8 inci bendine göre Haberleşme, Elektrik, Elektronik ve Fizik dallarından birinden en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.
Yukarıda belirtilen bölümlerden birisini bitiren adaylar sınav başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri gerekmektedir. KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda olan müracaatlarda belge, Scanner’dan taratılarak, posta ile müracaatlarda ise adrese gönderilecektir.
KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar vesikalık resimlerini Scanner’dan taratarak, Posta yolu ile sınav başvurusu yapan adaylar ise bir adet vesikalık resimlerini adrese göndereceklerdir.
KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar, bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e-mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir. Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu aşağıdaki adrese göndermeleri gerekmektedir.
Sınav giriş ücreti öğrenci ve engelliler için 20 TL
Şehit eş ve çocukları ile gazi, eş ve çocukları sınav ücretinden muaftır.
Diğer adaylar için sınav giriş ücreti 40 TL dır.
Not: Şehit eşi ve çocukları, Gazi, eşi ve çocukları ile engelli ve öğrenciler durumlarını belirten belgeleri Elektronik ortamda yapılan müracaatlarda Scanner’dan taratılarak KEGM Web üzerinden veya e-devlet kapısından, posta ile yapılan müracaatlarda ise adrese göndereceklerdir.
 
 
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü Beşyol Mah. İnönü cad. No:3/1                   
34295 Sefaköy/İSTANBUL
İRTİBAT BİLGİLERİ;
 0212 580 98 98 (133) / 0212 334 45 00 (5133)
 0212 579 76 25
amatortelsiz@kiyiemniyeti.gov.tr

  Çevrimdışı TA1ALL

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 0
 • İleti: 6
 • İsim Soyisim: Hakan Sadıklar
Ynt: amatör telsizcilik belgesi
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2013, 15:54:22 »
Halil bey merhaba,
3 Kasım sınavında amatör belge almaya hak kazandım. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğünden bir yazıyı paylaşmak istedim sizinle. Tüm sorularınızın cevabı var diye düşünüyorum. Sınavda başarılar dilerim.73.


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
Amatör telsizcilik belgesi hakkında

Başlatan OfficalTY

3 Yanıt
2406 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2013, 20:45:58
Gönderen: TA2VW
xx
Amatör telsizcilik belgesi ve FM verici

Başlatan TA5MRG

3 Yanıt
1288 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2018, 09:18:47
Gönderen: TA5MRG
xx
Amatör telsizcilik belgesi polis çevirmesinde işe yarar mı?

Başlatan TA2NCR

7 Yanıt
2457 Gösterim
Son İleti 16 Temmuz 2019, 21:43:38
Gönderen: TA2OM
xx
Amatör Telsizcilik Belgesi Hangi Hal ve Durumlarda İptal Olur ?

Başlatan TB5CGD

4 Yanıt
3072 Gösterim
Son İleti 17 Mart 2012, 02:58:06
Gönderen: TB2BBK
xx
Kayıp Amatör Telsizcilik Belgesi İçin "Kayıp Beyanı" Dilekçesi

Başlatan TA3EMS

1 Yanıt
2024 Gösterim
Son İleti 28 Ocak 2020, 23:49:40
Gönderen: TA3CB