ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > DUAL BAND ANTENLER

ARAÇ ANTENLERİ MONTAJI

(1/2) > >>

TA2T:
Araçlarınızda kullandığınız antenleri monte ederken nelere dikkat ediyorsunuz. Arkadaşlarımızın bir çoğu mobil antenleri rahat erişebilecekleri bir yere monte etmeyi tercih ediyorlar sanırım. Ancak antenlerimizden maksimum faydayı sağlayabileceğimiz bir noktayı tercih etmekte her zaman fayda var.

Aşağıdaki resimde anteni monte ettiğimiz yerlerdeki kayıpları görebilirsiniz. Bu durumda en uygun nokta tavan ortasına sabit montaj olarak görünmekte; ancak hiç birimiz tavanı deldirmeyi göze alamıyoruz. O halde ikinci seçenek olarak tavan ortasına mıknatıslı montaj en uygunu gibi görünüyor.

Mobil istasyonlarda çalışan arkadaşlara kolaylıklar dilerim. Sakın trafikten gözünüzü ayırmayın, dikkatinizi kaybetmeyin. Bu çalışmalarda elde mikrofon kullanmak yerine ses ile devreye giren mikrofon (VOX) ve tek kulaklık kullanılması önerilmekte. Daha da güvenlisi arabayı yol kenarına çekip görüşmeleri dururken yapmak.

Ankara'dan selam ve sevgiler,

KAYNAK :   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

A.Tahir DENGİZ, TA2T
TAMSAT -- ANTRAK

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/dual+band+antenler/arac+antenleri+montaji-t1941.0.html

TB3BAK:
Çevremde gözlemlediğim üzere de genelde telsiz antenleri bagaj kenarlarına monteleniyor.Meğersem en fazla kayıp yaşanan yer orası .Şu aralar polis araçlarında tepe lambasının yanına takılmakta antenler.Sanırım bundan dolayı.Bilgilendirme için teşekkürler.
73

TA1AYK:
Ben de ön ve arka çamurluk üzerine mıknatıslı uygulama yapmıştım fakat yaesu x6 telsizimin kendi anteni daha kazançlı çıkıyordu. Anlam verememiş ve mobil antenimde sorun var diye kullanmayı bıraktım. Montaj yerinin böyle farklı değerler göstereceğini tahmin bile etmemiştim.

TA2IBD:
Tavan Köşe Kenarını kullanıyorum bende bir şekilde tavanı ortalamanın yolunu bulmak gerekecek  :) Bilgilendirme için çok teşekkürler Tahir bey...

Sinan, TB2MBD

TA2T:
Sinan Bey,

Arka köşe kenarı ile tam ortanın arasındaki fark ihmal edilebilir gibi görünüyor. İlle de ortaya kaydırmak istenirse bazı arabalarda bulunan kenar barlar üzerine ortadan bir atkı konup ona bağlanabilir. Bu şekilde araç tavanını delmek gerekmez. Ayrıca bu atkının ve kenar çubuğun içine kablo da gizlenebilir.

Kolay gelsin,

Tahir, TA2T

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

anteni anten google anteni
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek