Gönderen Konu: TRAC İzmir’den bölgedeki telsiz amatörlerine destek  (Okunma sayısı 1091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Çevrimdışı TA3AV

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 3
 • İleti: 32
 • Herşey Telsizcilik İçin
 • İsim Soyisim: Alp Eren AVCU
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TRAC İzmir Şubesi Afet Acil Durum Haberleşme, eğitim ve deneyim paylaşımı etkinliklerine bir yenisini ekledi. TRAC İzmir Şubesi yöneticileri ve üyeleri Bayındır’da düzenlenen bölgesel toplantıda Bayındır, Tire, Ödemiş, Selçuk, Kiraz, Beydağ ve Torbalı bölgesindeki amatör telsizcilerle bir araya geldi.

Bayındır Belediyesi Yahya Kerim Onat Kültür Merkezi’nde düzenlenen bölgesel toplantıda söz alan TRAC İzmir Şube Başkanı Gökçe Doğan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca ruhsatlandırılan frekanslarda çalışan yeni afet aktarıcı rölelerinin hizmete girdiğini anlattı. Yeni aktarıcılarla amatör telsizcilerin iletişim altyapısını güçlendirdiklerini anlatan Doğan, aktarıcıları birbirine bağlayarak kapsama alanını daha da genişletmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

TRAC İzmir Şube Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özsaran, "amatör telsizcilik", "olağanüstü haller, acil durum ve afet haberleşmesinde amatör telsizciliğin rolü" konulu bir sunum yaptı. TRAC’ın Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın Türkiye Afet Müdahale Planı’nda (TAMP) “haberleşme destek çözüm ortağı” olduğunu hatırlatan Özsaran, amatör telsizcilerin birbirleriyle iletişimini önemsediklerini, bu nedenle deneyim paylaşımı ve işbirliğine yönelik bölgesel  çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Bayındır, Tire, Ödemiş, Selçuk, Kiraz, Beydağ ve Torbalı bölgesindeki amatör telsizcilerin yörenin coğrafi konum nedeniyle iletişim sorunu yaşadığını belirten Ali Rıza Özsaran, bu sorunun aşılması için yeni telsiz aktarıcıların kurulması gerektiğini söyledi. Özsaran, acil durum ve afet haberleşmesinde amatör telsizcilerin rolünü göz önünde bulunduracak ve destek verecek yerel yönetimlerle işbirliği yapmaya ve her türlü teknik desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Ayrıca Temmuz ay ı sonrasında geniş katılımlı bölgenin afet haberleşmesi üzerine yerel yönetimlerinde katılımıyla bir afet haberleşme çalıştayı yapılması planlandı. Tire ilçesi telsiz amatörleri adına Alperen Avcu TRAC İzmir e katılımları ve destekleri için teşekkür ederek bölgede çok büyük haberleşme sorunları olduğunu TRAC İzmir ve yerel yönetimin desteği ile yakın zamanda olası bir depremde kullanılmak üzere bu sistemlere ihtiyaç olduğunu.  Tire telsiz amatörleri olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/amator+aktiviteler/trac+izmirden+bolgedeki+telsiz+amatorlerine+destek-t6047.0.html

  Çevrimdışı TA2UAP

 • Amatör Telsizci
 • Sitenin Sahibi
 • *
 • Bu Mesajı : 3
 • İleti: 29
 • Doğada ve Havada buluşalım..
 • İsim Soyisim: Aydın Perçem
Ynt: TRAC İzmir’den bölgedeki telsiz amatörlerine destek
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2018, 15:52:48 »
Emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Bu arada konu yakınken , radyoamatorleri.com olarak genel bir etkinlik düzenleniyor mu? Düzenlenmiyor ise yapılabilir mi?
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TELSİZ İÇİN TEKNİK DESTEK

Başlatan cantix

5 Yanıt
3067 Gösterim
Son İleti 28 Temmuz 2012, 17:41:03
Gönderen: cantix
xx
İZMİR KONAK TRAC ŞUBESİNİN ÇAĞRI İŞARETİ DEĞİŞMİŞTİR

Başlatan TA3ATA

4 Yanıt
5852 Gösterim
Son İleti 09 Aralık 2010, 17:05:07
Gönderen: TA3BQ
clip
*YM3KM* TRAC İZMİR KONAK DERNEK BİNASINDA İMALAT VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Başlatan TA3ATA

4 Yanıt
7583 Gösterim
Son İleti 31 Ocak 2011, 17:37:47
Gönderen: TA3BQ
xx
TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ (KASIM 2010 )SINAVA HAZIRLIK KURSU BAŞLADI

Başlatan TA3ATA

6 Yanıt
6844 Gösterim
Son İleti 22 Ekim 2010, 09:25:19
Gönderen: TA3DN
xx
YM3EİZ YENİ ÇAGRI İŞARETİ İZAD İZMİR KIRİZ MERKEZİ İZMİR AFET DERNEGİ

Başlatan TA3EU

1 Yanıt
4599 Gösterim
Son İleti 08 Eylül 2011, 11:53:12
Gönderen: TA3DP