Gönderen Konu: TA QSL BÜRO HİZMETİ TRAC ANTALYA  (Okunma sayısı 3539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

    Çevrimdışı TA3CY

  • Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 144
  • İleti: 3423
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
TA QSL BÜRO HİZMETİ TRAC ANTALYA
« : 16 Aralık 2012, 14:46:32 »
QSL-Büro hizmetinin TRAC Antalya Şubesi tarafından yürütülmesine karar...

1-Bürolardan gelen QSL kartları Genel Sekreter tarafından teslim alınacak ve TRAC Antalya Şubesi kontrol ile sorumluluğunda TA4ED Atila Karadayı tarafından ayrıştırılarak kargo ile ödemeli olarak ilgililerine iletilecektir.

2-TRAC üyesi olmayanların QSL kartları, talep ettikleri şube aracılığıyla ya da bildirdikleri kişisel adreslerine alıcı ödemeli kargo olarak gönderilecektir. Talep ve bildirimler yazılı olarak TRAC Genel Sekreterine iletilmek zorundadır. Yazılı olarak bildirilmeyen adres değişiklikleri neticesinde oluşabilecek aksaklıklardan TRAC QSL-Büro sorumlu değildir. TRAC QSL-Büro Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır.

3-Şubeler kart hizmeti konusunda görevlendirdikleri kişilerin ad, soyad ve tüm erişim bilgilerini Genel  Sekreterliğimize  göndereceklerdir.
Dağıtımda yanlışların önlenmesi babında, Şubelerimizin Genel Sekreterliğimize daha önce gönderdikleri üye listelerini güncelleyerek ve muhakkak surette çağrı işaretlerini içerecek şekilde kısa zamanda tekrar göndermeleri gerekmektedir. Bu işlemi kolaylaştırmak amacıyla Genel Sekreterliğimizde mevcut olan üye listelerinin güncellenmek üzere isteyen şubelere yollanması mümkündür. Güncelleme işlemi her yıl asgari iki kez veya şubeye qsl-büro hizmetinden yararlanmak isteğini bildiren üye olması durumunda yapılacaktır. Bu isteklerin şubeye yazılı olarak yapılması, ayrıca yapılan bu isteklerin bir kopyasının TRAC QSL-Büroya iletilmesi gereklidir. Şubelerin, sk olan üyeleri konusunda TRAC Genel Sekreterliğine behemehal bilgi vermeleri zorunludur.

4-Şubelerce, gruplarca ve/veya bireysel olarak yapılan özel çağrı işaretli çalışmaların ayrıntılı bilgisinin de (çağrı işareti, çalışmanın başlangıç ve sonlanma tarihleri, kurumsal/grup çalışması nitelikli özel çağrı işaretli etkinlikte operatörlük yapanların bireysel çağrı işaretleri) Genel Sekreterliğimize muhakkak ulaştırılması gerekmektedir. Özel işaretli çalışmalarının, çalışmanın bitmesini izleyen en geç 15 gün sonrasında bildiriminin yapılması gereklidir. Bildirilmeyen özel işaretli çalışmalarla ilgili olarak kart dağıtımında meydana gelebilecek aksaklıklardan TRAC QSL-Büro sorumlu değildir.

5-Kartlarını büro aracılığıyla almak istemeyen amatör telsizcilerin keyfiyeti TRAC Genel Sekreterine yazıyla bildirmeleri gereklidir. Bu kişiler, dış bürolar vasıtasıyla gelen kartları ile ilgili olarak TRAC QSL-Büro tarafından uygulanacak işlemlere itiraz etme hakları olmayacaktır.

6-Yurtdışı QSL kart gönderimine, gerekli ücret tespitleri yapılıp ilan edildikten sonra başlanılacaktır. Yurtdışı gönderim de TRAC Antalya Şubesi bünyesindeki TRAC QSL-Büro tarafından gerçekleştirilecektir.

7-TRAC Genel Merkezi, QSL-Büro işleyişi konusunda yukarıda ilan ettiği hükümlerde, gerekli görmesi halinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

TRAC GENEL MERKEZİ
KAYNAK TRAC RESMİ SİTESİ


Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/amator+aktiviteler/ta+qsl+buro+hizmeti+trac+antalya-t3282.0.html


Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Antalya TRAC ın 3500 rakımdaki Erad Rölesini şikayeti.Ruhsat iptal yazı şikayeti

Başlatan TA5BF

16 Yanıt
10318 Gösterim
Son İleti 20 Ağustos 2017, 15:57:09
Gönderen: TA2AEG
xx
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVINI YAPMA VE BELGE VERİLMESİ HİZMETİ

Başlatan TA3HS

0 Yanıt
2924 Gösterim
Son İleti 10 Ekim 2010, 16:00:22
Gönderen: TA3HS
xx
ANTALYA BÖLGESİ RÖLE FREKANSLARI

Başlatan TA4ARR

2 Yanıt
3779 Gösterim
Son İleti 03 Nisan 2020, 18:47:32
Gönderen: TA4ACZ
xx
TRAC Balıkesir

Başlatan TA3ST

0 Yanıt
4014 Gösterim
Son İleti 05 Temmuz 2011, 10:39:41
Gönderen: TA3ST
xx
TRAC Üyeliği

Başlatan TB2BJA

22 Yanıt
12321 Gösterim
Son İleti 30 Haziran 2019, 11:31:34
Gönderen: TA2NUH