Gönderen Konu: KIBRIS ROLE LİSTESİ:  (Okunma sayısı 19166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 46
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
KIBRIS ROLE LİSTESİ:
« : 20 Kasım 2010, 01:04:24 »
Kıbrıstaki rolelerin listesi

R0 145.650  88.5 Hz also has 88.5 Hz on output                    Troodos
R1 145.650  88.5 Hz also has 88.5 Hz on output
R2 145.650  88.5 Hz also has 88.5 Hz on output 5B4CY      Larnaka at 5B4CF                 
R4 145.700  88.5 Hz                                                             Lemesos                                     
R5 145.725  88.5 Hz also has 88.5 Hz on output 5B4CY      Nicosia                     
R6 145.750  88.5 Hz also has 88.5 Hz on output                Tremithousa - near Paphos 297m ASL

RU 439.600 88.5 Hz                                            Not Installed   

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=586.0
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 11:32:45 Gönderen: TA3DN »

Çevrimdışı TA3AER

• Kontrol Ekibi
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 16
  • İsim Soyisim: Abdülkadir ERYILMAZ
Ynt: KIBRIS ROLE LİSTESİ:
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2010, 11:02:15 »
Bence bu link kaldırılsın. Haritada hiç Kuzey Kıbrısa ait röle bilgisi yok (belkide Kuzey Kıbrısta röle yok bilmiyorum) ayrıca linke tıklayınca açılan sitedeki haritada Kuzey Kıbrıs üzerinde "Area under Turkish occupation since 1974" "1974'ten beri Türk işgali altında kalan alan" yazıyor uyuz oldum...
CAMDAN BİR EVDE OTURUYORSAN KİMSEYE TAŞ ATMA.

Çevrimdışı TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 46
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2010, 11:12:55 »
Teşekkürler dikkatiniz için.Link kaldırıldı.Sadece role listesi olarak yayında. Biz yine amatörce düşünelimde kuyruk acısı olanlar haritalarına istediği gibi işlesin.73...
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 11:15:13 Gönderen: TA3DN »

Çevrimdışı TA3AER

• Kontrol Ekibi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2010, 11:29:25 »
Duyarlılığınız ve hızınız için teşekür ederim.

Çevrimdışı TA5CO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 0
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2010, 11:31:32 »
Herkese selamlar,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Girne tarafındaki beşparmak dağlarında çalışan 145.775 rölesi var. 1B1AB Soyer Bey ve ekibi tarafından kurulmuştur. 1 seneden fazladır çalışmaktadır. Benim QTH Mersin. Rölenin dönüşü çok iyi fakat duyması biraz sağır. 

TA5CO
Orçun YETER
73...

Ayata

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2011, 22:32:30 »
Selamlar,
Ben KKTC'de yasiyorum, Besparmak dağlarındaki 145.775 Rolesini telsizime kaydettim. arada bir repeat yayını duyuyorum fakat kimse konusmuyor. KKTC'de bu hobi ile ugrasan insanlara ulasamiyorum. 1B1AB Soyer beyin iletisim bilgiler varsa lutfen paylasirmisiniz. Veyahut telsizden bu role uzerinden kendileri ile iletisim kurabilirmiyim? Cok sacma sorular mi soruyorum yoksa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
73
Özgür Ayata

Çevrimdışı TA3CY

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 80
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2011, 00:17:44 »
Soyer Bey,
 Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA8AHM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: ahmet yılmaz
KIBRIS ROLE LİSTESİ:
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2011, 14:00:05 »
selam arkadaslar gecen ayın 28 K.K.T.C  giris yaptım   ASELSAN  4115  EL CİHAZI VAR  ucaktan inerken bir sorun yoktu
bu  ayın 8 inde gege girnede gezerken polisler tarafından alındım   6 saat sorgulsndım  ne amacla  kulanıyorsunuz buna benzer sorgular derdimizi bir turlu anlatamadım  kegm vermis oldugu  amatörluk belgesinin oldugu halde hiç kimse anlamadı  K.KT.C BU BELDENİN GECERSİZ OLDUGUNU  İLERİ SURDULER  GİRNE EMNİYETİ  POLİS KARAKOLUNDA  VE KIBRISTA  KULANMASINIZ DEDİLER  bende dunyanın her yerinde deceri bir belgenin oldugunu söyledigim halde   bu cihazın yalınız polis sin kulandıgını söylediler  bende amatör telsizcilerinden rusatın istenmedigini belgenin arka tarafında yazılı oldugunu söyledim  ne kadar söylediysemde telsizin rusat namesini istediler   kıbrısta  yani k.k.t.c  telsiz tasımagı bırakın roleyi nasıl kuracaksınız   BES BARMAK DAGLARINDA  BÖYLE BİR ROLE YOK   SANDİYAGO KALESİNDEN ACMADIGINA GÖRE DİMEK ROLE YOK   gireden   439.200  olesini çok mukemel acıyor   neyse   ben cihazımı tekrar polislerden aldım  SİZDE  KIBRISA   GELİRKEN   CİHAZ GETİRMEYİN   KEGM   SİMDİ MİR MESAJ ATACAM   

Çevrimdışı TA1ATD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
    • Bu Mesajı : 12
  • TA1ATD
  • İsim Soyisim: Tezcan Delibay
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2011, 14:45:54 »
Gecmis olsun ahmet bey. Bu konuda kegm den alacaginiz cevabida bizimle paylasirsaniz seviniriz. Kibrisa giderken ona gore onlem alabiliriz.
Tekrar gecmis olsun.
TA1ATD

Çevrimdışı TA8AHM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2011, 14:37:44 »
ben tsk ederim  bu gunde  vx-2r el cihazım la cıkacam  dısarıya   yalınız bu cihazın rusat namesi var elimde  bunada birsey derlermi acaba bakacam  osmaniye kadirli rolesini acmaya calısacam isallah  birsey olmadan eve dönerim  görusmek uzere 73 ler herkese  (((((birde su var inanmıyan olursa girne emmniyet mudurlugunu araya bilirler   tb8chz amatör telsizci  hakında bilgi ala bilirler)))))

Çevrimdışı TA1ATD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
    • Bu Mesajı : 12
  • TA1ATD
  • İsim Soyisim: Tezcan Delibay
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2011, 15:13:46 »
kegm ne maıl attınızmı? yada telefon ettınızmı?
onemlı olan onlardan gelecek cevap.

Çevrimdışı TA3AER

• Kontrol Ekibi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2011, 11:44:04 »
Birilerinin Emniyet Genel Müdürlüğü kanalıyla tüm Emniyet Müdürlüklerini ve Polisleri bilgilendirmesi lazım bence. Elinde telsizle birini gördüklerinde suçlu yakalamış gibi 40 tane soru soru soruyorlar. Amatör telsizcilik hakkında bilgileri yok yada çok az malesef.
Allahtan Kıbrıstaki gibi merkeze götürüp sorgulamıyorlar. Belgeyi görünce ikna oluyorlar, sonra nedir bu amatör telsizcilik deyip bilgilendirme istiyorlar. (o da güzel)
Niye elinde telsiz görünce ilk Polismisin? 2- Belediyedemi çalışıyon? soruları ile karşılaşıyoruz ki.

Amatör telsizciler olarak iyi etkinlikler yapıp vatandaşlara iyi bir şekilde duyurulmalı, tanıtılmalı.

Çevrimdışı TA8AHM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Temmuz 2011, 00:45:46 »
KEGM  Cevap geldi ve bu  bu belge gönderecem size herkes baksın ve tetbirini alsın bu belge olmasaydı K.K.T.C den cıkamazdım  ve cihazada el korlardı---------------
                                                                        BU BEGE

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Çevrimdışı TA3TS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Sezgin Kenar
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2011, 11:07:49 »
...
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2011, 10:10:31 Gönderen: TA3TS »

Çevrimdışı TA2ABE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 3
  • Genel Telsiz Operatörü (Kara - Hava - Deniz Muh.)
  • İsim Soyisim: Burak Erözcan
« Yanıtla #14 : 17 Ağustos 2011, 16:32:51 »
Birilerinin Emniyet Genel Müdürlüğü kanalıyla tüm Emniyet Müdürlüklerini ve Polisleri bilgilendirmesi lazım bence. Elinde telsizle birini gördüklerinde suçlu yakalamış gibi 40 tane soru soru soruyorlar. Amatör telsizcilik hakkında bilgileri yok yada çok az malesef.
Allahtan Kıbrıstaki gibi merkeze götürüp sorgulamıyorlar. Belgeyi görünce ikna oluyorlar, sonra nedir bu amatör telsizcilik deyip bilgilendirme istiyorlar. (o da güzel)
Niye elinde telsiz görünce ilk Polismisin? 2- Belediyedemi çalışıyon? soruları ile karşılaşıyoruz ki.

Amatör telsizciler olarak iyi etkinlikler yapıp vatandaşlara iyi bir şekilde duyurulmalı, tanıtılmalı.

Sayın TA3AER yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Belgeyi gördükten sonra birde tanıtım yapmak zorunda kalıyoruz. Emniyet teşkilatında binlerce personel görev yapıyor her sorana tek tek anlatmaya kalkarsak işimiz iş. Aslına bakarsanız belgelerimizin arkasında gerekli açıklıkta getirilmiş konuya, ama kim okuyacak. Suçlu gibi adam sorgulamak daha kolay galiba.
Genel Telsiz Operatörü (Kara -  Hava - Deniz Muhabere) & İtfaiye ve Siv. Savunma Gnl.

Çevrimdışı TA1ASO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 1
  • 73
« Yanıtla #15 : 30 Eylül 2011, 15:13:56 »
amatör sayısı arttikça biraz daha ön planda olacaktir bu hobi herşey hayırlısıyla gelişsin.

Çevrimdışı TA2AWM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Mutlu Dülger
« Yanıtla #16 : 18 Ekim 2012, 14:57:48 »
2011 Yılında Kıbrıs'a çantamda bir çift pmr ve uvd1p el telsizimle gittim. aile içi konuşmaları pmr ile yaptık ve oldukça rahat ettim. frekans kirliliği çok az olduğu için Türkiye'den çok daha uzun mesafe ve temiz görüşülebiliyor. aynı şekilde wouxun cihazımıda belime takarak, yer yer elimde taşıyarak dolaştım günlerce, birkaç garip bakış dışında en ufak bir sorunla dahi karşılaşmadım. Açıkçası Türkiye'den daha rahat olduğunu düşünüyorum.

avcil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2014, 23:28:24 »
Kısmet olursa KKTC için bir echolink kurmak arzusundayım. Şuan için araştırma yapıyorum. elimde antika değerinde röleler ve telsizler bulunmaktadır. Fırsat buldukça onları değerlendirmek Buradan Ana Vatan'a bir veri yolu açmak umarım sizleri mutlu eder.

Saygılar...

Çevrimdışı TA3CY

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
    • Bu Mesajı : 80
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #18 : 26 Kasım 2014, 14:08:01 »
Amatörlük adına yapılacak her çalışma bizi mutlu eder.İyi düşünmüşsünüz teşekkürler

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TA RÖLE LİSTESİ

Başlatan TA3CY

1 Yanıt
3738 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2011, 15:03:16
Gönderen: TA1ASO
xx
YENİLENMİŞ TA ROLE LİSTESİ:

Başlatan TA3DN

39 Yanıt