AMATÖR TELSİZCİLİK BİLGİLENDİRME > KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (KEGM)

Çağrı işareti seçme hk

(1/9) > >>

TB2TBX:
Değerli Amatör ve Amatör adayı arkadaşlar,

Geçmiş sınav dönemlerinde başarılı olup, KEGM'den istediği çağrı işareti alabilen arkadaşımız var mı ? Varise nasıl bir not ile talepte bulundunuz?

Şuan belirlediğim çağrı işareti PASİF olarak görünmekte ve sınavda başarılı olursam bu çağrı işaretini talep etmek istiyorum.

Deneyimlerinizden bilgi paylaşabilir misiniz?

Sevgiler,
73
Burak Arlı

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5800.0

TA3DN:
Selamlar..
2007 yılında B,2008 yılında A sınıfı lisansımı kazandım.. Her ikisindede telefon görüşmesi ile sınavı kazandığım belli olduktan sonra istediğim çağrı işaretini almamda BTK yardımcı olmuştu..
Boş ise çağrı işareti verme konusunda halen yardımcı oluyorlar sanırım..

TB2TBX:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapSelamlar..
2007 yılında B,2008 yılında A sınıfı lisansımı kazandım.. Her ikisindede telefon görüşmesi ile sınavı kazandığım belli olduktan sonra istediğim çağrı işaretini almamda BTK yardımcı olmuştu..
Boş ise çağrı işareti verme konusunda halen yardımcı oluyorlar sanırım..

--- Alıntı sonu ---

Selamlar,

Evrak gönderimi sırasında bir çok kişi not kağıdı ile talep yapılacağı belirtmiş, denemekte yarar var sanki

TB2DBX:
Ben de evrak verirken ricada bulundum dilekçeme yazarak ancak kafama takılan şu benim istediğim işaret TB2BK
Ve kontrol ettiğimde pasif diyor ama başka bir işaret denediğimde onada pasif diyor. Ama yazılış ve ekranda görünümleri farklı. Az önce kegm aradım bana pasifin alınamayacağını anlattı konuya vakıf değil anlayamadı demek istediğimi. Bilen bana anlatabilirse çok sevinirim

TB2TBX:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapBen de evrak verirken ricada bulundum dilekçeme yazarak ancak kafama takılan şu benim istediğim işaret TB2BK
Ve kontrol ettiğimde pasif diyor ama başka bir işaret denediğimde onada pasif diyor. Ama yazılış ve ekranda görünümleri farklı. Az önce kegm aradım bana pasifin alınamayacağını anlattı konuya vakıf değil anlayamadı demek istediğimi. Bilen bana anlatabilirse çok sevinirim

--- Alıntı sonu ---

öncelikle ilk etapta bölge kodu itibari ile 3 karakterli çağrı işareti tanımlanıyor. örneğin, TB2ARL ( benim talep ettiğim, umarım verilir ). Çağrı işareti girdiğinizde çağrı işareti " AKTİF " yazan çağrı işaretleri kullanılıyor anlamında. Ekte gönderdiğiniz resimlerde bir tane aktif görünüyor ama pasif olarak. Muhtemelen sistem güncellemeleri yapılıyor hala. Bir kaç güne belli olur diye düşünüyorum.

73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek