AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI SORU VE CEVAPLARI

Q Kodları, Mors Kodları, Ülke Çağrı Kodları Sınav Çalışma Linkleri

(1/2) > >>

dgnzcn:
Arkadaşlar sınavlara hazırlık için hazırladığım Q Kodları, Mors Alfabesi, Ülke çağrı kodlarından oluşan sadece bahsettiğim konulara odaklanabileceğiniz çalışabileceğiniz linkleri paylaşıyorum.

Q Kodları:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Mors Alfabesi Soruları

Ülke Çağrı Kodları

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5798.0

B.Arli:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapArkadaşlar sınavlara hazırlık için hazırladığım Q Kodları, Mors Alfabesi, Ülke çağrı kodlarından oluşan sadece bahsettiğim konulara odaklanabileceğiniz çalışabileceğiniz linkleri paylaşıyorum.

Q Kodları:

Mors Alfabesi Soruları

Ülke Çağrı Kodları

--- Alıntı sonu ---

Tekrar için yararlı olacak bir çalışma, elinize sağlık.

73

dgnzcn:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapTekrar için yararlı olacak bir çalışma, elinize sağlık.

73

--- Alıntı sonu ---

73

ikare:
Selamlar...
Paylaşım için teşekkürler. Ben de 2017/2 sınavına gireceğim.
Mors kodları ile ilgili olarak yaptığım kapsamlı çalışma sonucunda
KEGM soru kitapçığındaki soruların pek çoğunun çözümünde  1 yada 2 harfi bilmenin yeterli olduğunu gördüm.
Toplamda 11 harf yapıyor. Sınava az bir süre kaldığı için faydalı olur diye düşünüyorum. Ancak unutulmamalıdır ki mors kodlarını bilmek her zaman gerekli.
Yazdığım harfleri ezberleyip bunları verilen şıkta olması gereken sırada ararsanız doğru cevabı verecektir. Örneğin SAYI kelimesi soruluyor burada şıklardan giderken sadece "I" harfinin sonda olduğu şık 1 tane. Bu bilgiyi verdikten sonra söz konusu harfler şunlar:
A: . -
B: - ..
I: ..
L: .-..
N: -.
O: ---
R: .-.
T: -
U: ..-
Y: -.--
Z: --..

biraz hızlı yazmam gerekti. kodlamada hata varsa affola.

TA2VW:
mors aslında başka bir müzik türü tıpkı do-re-mi-fa-sol gibi hiç biri birbirine benzemez dinlemeye kulak alıştıktan sonra mümkün değil birbirine karışması mors öğrenmek isteyenlere bu bilgi bakış açısı olabilir. 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek