TELSİZ FORUM İLK ADIM > HALK BANDI CB / 27 MHZ

Kısa dalga dinleyicisı yardım

(1/3) > >>

Recep990:
Arkadaşlar selam. İsmim Recep bir telsiz merakı başladı gidiyor. Bu seneki sınavı kaçırdığım için amatör telsizcilik için biraz daha zaman var. Şimdi ben sınava kadar dinleme yapmak istiyorum bunun için swl belgesi almam gerekliymis. Nasıl Alınır nereye başvuru yapılır hangi cihazı almam gerekiyor yardiminiza ihtiyacım var teşekkürler.

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5781.0

Recep990:
Elimde bu cihaz dan var bunun ile telsiz dinleme yapabilir miyim

TA2OGH:
Merhaba Recep Bey, amator belgeniz olmadan amator frekanslari dinlemeniz yasal degildir. Yani amator lisans, sadece gonderim icin degil, alim icin de zorunludur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

TA3DN:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapArkadaşlar selam. İsmim Recep bir telsiz merakı başladı gidiyor. Bu seneki sınavı kaçırdığım için amatör telsizcilik için biraz daha zaman var. Şimdi ben sınava kadar dinleme yapmak istiyorum bunun için swl belgesi almam gerekliymis. Nasıl Alınır nereye başvuru yapılır hangi cihazı almam gerekiyor yardiminiza ihtiyacım var teşekkürler.

--- Alıntı sonu ---

Selamlar. Sitemizin aşağıdaki linkini inceleyin lütfen. 

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TA3DN:
Recep bey selamlar.
Öncelikle bu ilginizi tebrik ediyorum.. Amatörlük araştırmak,öğrenmek ve doğru uygulamaktır. Neticede bir hobi olduğu içinde istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Tabiki gönlümüz lisansınızı almanızdan yanadır.
Kısa dalga HF yayınları dinlemek için Amatör olmak ŞARTI YOKTUR. Hatta internet üzerinde SDR uygulaması ile belirli amatör frekansları dinleyebilirsiniz.Elinizdeki scannerdan  marka modeli ile nette araştırırsanız dinleyebileceğiniz frekans bantlarınıda görebilirsiniz.
Şimdiden kolay gelsin.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek