TELSİZ FORUM İLK ADIM > YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

Acil durum ekipleri telsiz frekansı

(1/3) > >>

TA2OEC:
Arkadaslar şirketler bünyesinde oluşturulan afet ekiplerinin acil durum ekiplerinin kullanmış oldukları el telsizlerinin frekansı ile ilgili bilgisi olan varmı yani kullanmakla yükümlü oldukları bir frekans varmi yoksa telsiz hizmetleri veren firmalardan  frekansmı kiralamak  gerekiyor yada pmr frekans yükleyerek çıkış gücünü minimum yapmak kaydı ile pmr frekans kullanila bilirmi  bilgisi olan varsa paylaşır sa sevinirim .73.

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5780.0

TA5IKT:
Hocam pmr telsiz kullanabilirsiniz. Uygun mercilerden frekans kiralayıp izin alarak kullanabilirsiniz. Yada başka sizin gibi amatör arkadaşlar var ise onlarla amatör frekanslarda görüşebilirsiniz. Elimizdeki seçenekler bunlar. Umarım size en iyi uyanı seçersiniz. 73.mm

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TA2OEC:
1 soru daha sorsam peki bu seçeneklerle ilgili bir kanun veya yönetmelik varmı özelllikle PMR frekansların kullanılabileceğine dair şimdiden teşekkürler

TA3DN:
Merhabalar.
27Mhz halk bandı ve 446 Mhz pmr frekanslar yönetmelikte belirtilen cihaz,anten ve çıkış güçlerine uymak şartı ile ülkemizde herhangi bir ruhsat,lisans yada izne tabi olmadan kullanılabilir.
Arkadaşlarımızın yazdıklarına ilave olarak,Özel kurumlar BTK ya müracaat edip kendilerine özel bir frekans tahsisi yaptırıp,o frekansta çalışacak cihazları edinip her türlü iç görüşmelerini o frekans üzerinden yürütebilirler..

TA2OEC:
 Çok teşekkür ederim .mesaj alınmıştır

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek