AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI SORU VE CEVAPLARI

Amatör telsizcilik sınavı hakkında bilgi rica edeceğim.

(1/2) > >>

TA3UIS:
Arkadaşlar merhaba, forumda tanışma bölümü bulamadım, adım Doğan.
Amatör telsiz lisansı almak istiyorum, İzmir'de ikamet ediyorum.
Sınav soruları ve cevapları hakkında hiçbir bilgim yok, nereden başlamalıyım, hangi derslere çalışmalıyım, hangi sınav tipine girmeliyim?

Yukarıdaki paylaştığım bilgiler doğrıltusunda bu seneki sınava girmelimiyim sizce?

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5770.0

TA1OYC:
Merhaba Doğan,

Öncelikle hoş geldin. Sınav soruları, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün hazırladığı bir soru bankasından çıkmakta. Çeşitli sitelerde soru ve yanıtları mevcuttur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sayfasının 1. sayfasında gerekli linkler mevcut.
Şimdiden başarılar diliyorum.

73

TA3UIS:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapMerhaba Doğan,

Öncelikle hoş geldin. Sınav soruları, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün hazırladığı bir soru bankasından çıkmakta. Çeşitli sitelerde soru ve yanıtları mevcuttur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sayfasının 1. sayfasında gerekli linkler mevcut.
Şimdiden başarılar diliyorum.

73

--- Alıntı sonu ---

A-B için tüm soruları ve yanıtları kapsamakta sanırım.

TA1OYC:
Tekrar Merhabalar,

Doğrudur, google'da "Amatör Telsizci Nasıl Olunur" yazar aratırsan gelen birinci link'de gerekli bilgiler var. Aşağıda bir alıntı yaptım.
"en az 75 puan alanlar A sınıfı, 60-74 arası puan alanlar B sınıfı; C sınıfı için oluşturulan sorulardan en az 60 puan alan adaylar C sınıfı amatör telsizcilik belgesi almaya hak kazanırlar." (Alıntı)

73

TA1OYC

TB2THC:
Merhabalar...Yeni konu açmak istemedim,buradan sormak istedim kusura bakmayın arkadaşlar...C sınıfı lisansı için başvuru yaptım,1 Ekim'deki sınava gireceğim ama hiç bilgim yok...Bu kadar kısa zamanda sınavı geçmek için neler yapmalıyım?Sadece çıkmış sorulara çalışmak yeterli olur mu?Özellikle teknik konularda hiç bilgim yok...Yrdımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler şimdiden...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek