ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > HF ANTENLER (HF ANTENNAS)

RtlSDR usb cıhaza uygun hangı anten olmalı

(1/3) > >>

TA2ARS:
Mrb arkadaslar ve saygı deger amator abılerım RtlSdr cıhazım dun ıtıbarıyle elıme ulastı.Fakat yanında gelen anten oldukca verımsız ve kullanıssız anlasılan yenı bır anten yapmam gerekıyor.Bu cıhazla ılgılı ugrasan varsa yardımcı olabılırsenız memnun olurum.

73.TA2ARS
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5675.0

TA3DN:
Merhabalar.
Ben uzun süredir rtl sdr ile ilgileniyorum.Bana göre mucize bir cihaz.:-)  Kendi anteni çok verimsiz ve yakın mesafe röleler ve yayınlar haricinde hemen hemen çok sağır.
Sizin resimdeki cihazdan bendede var. Ben anten kablosunu yarısından kestim. Cihaza giren soket kolay bulunan bir soket değil. Kestiğim ucuna BNC konnektör bağladım.Hem çatıda bulunan amatör antenime hemde mıknatıslı diplikli antenime bağlayabiliyorum ara adaptörle. Anten seçimine gelince. Randımanlı her türlü anten bağlayabilirsiniz ama sabit olsun diyorsanız çok bantlı scanner antenlerinden kullanmanızı tavsiye ederim.Aşağıdaki linkte örneği var.

TA2ARS:
Bulent bey info ıcın cok tesekkur ederım.Cıhazın ayarlarını tam olarak kullanmayı bılmıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız mınettar olurum.Ayrıca antenı kendım yapmak istiyorum fakat pek saglıklı bılgım yok bana yradımcı olabılırmısınz.Ozelden gorusebılırmıyız.

TA5LET:
Merhaba Bülent Bey,

BNC konnektör ile , çatı anteninden gelen PL259 erkek konnektörü, hangi ara bağlantı ile bağlayabiliriz acaba?

73...

TA2ARS:
Bulent bey elımde asagıda vermıs oldugum anten var.Amator abılerımız yapmıs bende onlardan esınlenıp bu antenı yapmıstım.Fakat elımde swr metre olmadıgından bır turlu swr olcemedım  yaklasık elmadag vhf roleye 130 km cıvarı uzak kalıyorum.Ona ragmen motorola gm 300 sabıt telsızımle rahat cıkıs saglayabılıyorum.
Bu antenı rtlsdr de kullanabılırmıyım.Cıhaza zarar verebılırmı veya ne gıbı sorun teskıl eder.

Vıdeo lınk Asagıdadır.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek