Gönderen Konu: Amatör Telsiz Lisansı Online Başvuru hk.  (Okunma sayısı 6604 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • Artık Amatör..
  • İsim Soyisim: Kaan Toker
Amatör Telsiz Lisansı Online Başvuru hk.
« : 25 Mart 2017, 16:29:06 »
merhaba,

aklımda bir soru var bunu buraya sormak istedim başvurumu yapacağım fakat başvuru esnasında öğrenim belgemdir vs soruluyor. bunları scanner ile taratıp ek olarak ekliyorum son olarak fotoğraf isteniyor bu  fotoğrafı anlık olarak mı çekip atmalıyım yoksa bu son 6 ay içinde çekilmiş    fotoğrafı mı atmalıyım ? ek olarak sınava ANKARA da gireceğim. sınav hakkında tecrübesi olan şöyle şöyle yap vb. öneri yapacak kişileri bekliyorum konu altına

Saygılarımla, 73.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5622.0

Çevrimdışı o.ozaydin82

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: ozaydin
Ynt: Amatör Telsiz Lisansı Online Başvuru hk.
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2017, 16:30:22 »
Ogrenim belgesi istemedu benden

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı o.ozaydin82

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2017, 16:30:57 »
Ben vesikaligi cekip kaydettim

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2017, 16:42:04 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ogrenim belgesi istemedu benden

ben öğrenci olduğum için öğrenci belgem ile başvurmak istiyorum. ek olarak fotoğraf kısmında anlık olarak mı çekip yolladınız yoksa vesikalık mı ?

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2017, 16:42:24 »
Ben vesikaligi cekip kaydettim

herhangi bir sorun yaşandı mı peki başvurunuz onaylandı mı ?

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2017, 17:14:08 »
daha önce çektirdiğim vesikalığımı bulamıyorum. TC Kimlik kartımdaki yapışık vesikalığı taratıp onu yollatacağım sorun olur mu ?

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2017, 17:37:03 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Teşekkürler.

Çevrimdışı o.ozaydin82

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2017, 13:07:39 »
Direk odeye bilirsin direk sistende giriliyor adin cikar vakifbankta

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • İsim Soyisim: Erol KADIOĞLU
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2017, 04:42:27 »
daha önce çektirdiğim vesikalığımı bulamıyorum. TC Kimlik kartımdaki yapışık vesikalığı taratıp onu yollatacağım sorun olur mu ?
[/quote

online başvuru için taratıp koyabilirsin yada birisi cep telefonundan da çekebilir. bu sınav giriş belgesi için kullanılıyor. vesikalık fotoğraf sınavı kazandıktan sonra belge için gerekecek.
TA1QQ

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2017, 22:07:50 »
online başvuru için taratıp koyabilirsin yada birisi cep telefonundan da çekebilir. bu sınav giriş belgesi için kullanılıyor. vesikalık fotoğraf sınavı kazandıktan sonra belge için gerekecek.

anladım teşekkür ediyorum ek olarak sınav hakkında vs. deneyimlerinizi tecrübelerinizi aktarma imkanınız varmı ilk defa giriyorum amatör telsiz sınavına. korkum var sınav hakkında da 3 soru bankasını da bastırttım çalışıyorum. özellikle teknik ten korkuyorum. verebileceğiniz tüyodur vs varmı sınava girecekelre ? (ek olarak ANKARA da gireceğim sınava)

Çevrimdışı TA2WK

• Amatör Radyo Blog Sitem (ta1lsx.com)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 14
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Erhan Aslantürk
« Yanıtla #10 : 27 Mart 2017, 23:46:34 »
İyi bir şekilde çalışıp hazırlanmaktan başka yok yol. Sınav soruları genelde önce çıkmışlardan veya çok az değiştirilmiş olarak çıkıyor. İlk önce bu kadar soru nasıl yetiştiririm endişesi başlıyor ve hatta iyi hazırlananlar 5-10 dk içinde bitirip kağıtları falan verince ayrı bir heyecan basıyor. Ama merak etmeyin süre yetiyor, çünkü bazı sorulara sadece 5 sn yetiyor cevaplamak için.

Sınav gerçekten çok ciddi yapılıyor. Öyle yandakine bakayım, biri fısıldasın falan olmuyor. Birden fazla gözlemci bulunuyor ve sınav soruları yer değiştirilip gruplama yapılmış.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Yeni çağrı işaretim: TA2WK

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2017, 21:25:14 »
İyi bir şekilde çalışıp hazırlanmaktan başka yok yol. Sınav soruları genelde önce çıkmışlardan veya çok az değiştirilmiş olarak çıkıyor. İlk önce bu kadar soru nasıl yetiştiririm endişesi başlıyor ve hatta iyi hazırlananlar 5-10 dk içinde bitirip kağıtları falan verince ayrı bir heyecan basıyor. Ama merak etmeyin süre yetiyor, çünkü bazı sorulara sadece 5 sn yetiyor cevaplamak için.

Sınav gerçekten çok ciddi yapılıyor. Öyle yandakine bakayım, biri fısıldasın falan olmuyor. Birden fazla gözlemci bulunuyor ve sınav soruları yer değiştirilip gruplama yapılmış.

Anladım peki bu 400 500 sorudan nasıl 50 tane soruluyor benim şansıma çalışmadıklarım çıkar.. hele birde ANKARA gibi bir şehirde sınava giriyorsam ciddiyeti siz düşünün ben yani bilemiyorum korkum var A lisansı alamazsam diye.

Çevrimdışı TA2WK

• Amatör Radyo Blog Sitem (ta1lsx.com)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 14
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Erhan Aslantürk
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2017, 22:52:36 »
Direk HF bantlarda görüşme yapma durumunuz yoksa B sınıfı da yeterlidir.
6 ayda bir yapılıyor sınav. Bir defa daha girersiniz. Bende A sınıfına geçmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı TA2MUN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Mustafa Tan
« Yanıtla #13 : 28 Mart 2017, 23:24:57 »
Anladım peki bu 400 500 sorudan nasıl 50 tane soruluyor benim şansıma çalışmadıklarım çıkar.. hele birde ANKARA gibi bir şehirde sınava giriyorsam ciddiyeti siz düşünün ben yani bilemiyorum korkum var A lisansı alamazsam diye.

Tüm soruların bir çıktısını alın ve doğru cevapları işaretleyin tek tek çıktı aldığınız sorular üzerinde. Daha sonra sınava bir hafta kala her gün kitap okur gibi tek tek bu sorular üzerinden geçmeye başlayın. Bu da her gün 2-3 saat ayırmak demek. Son 3 gün kala online testleri yapmaya başlayın ve bilginizi sınayın. Teknik sorular hariç diğerlerinde %90 doğru cevapladığınızı göreceksiniz çünkü 1 hafta her gün tekrar yapınca ve mantıkla sorular cevaplanıyor.

Teknik sorular için de eğer daha önce elektrik veya elektronik dersi aldıysanız işiniz kolay. Çünkü bir kaç temel formülle ezber yapmaya gerek kalmadan çoğu soruyu cevaplayabilirsiniz. Fakat teknik sorularda çok başarılı olamam diye korkmayın, yeter ki diğer soruları iyi yapın.

Ben bu yöntemle çok rahat A aldım. Fakat teknik konularda benden çok daha iyi olan arkadaşım çalışmadan girdiği için B bile alamadı, kaldı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Her konuda olduğu gibi bunda da tek çare çalışmak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu arada bu sayede amatör telsizciliğin en temel ve önemli konularını öğrenmiş olacaksınız ki bu sınavla amaçlanan zaten bu.

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #14 : 29 Mart 2017, 07:55:11 »
Tüm soruların bir çıktısını alın ve doğru cevapları işaretleyin tek tek çıktı aldığınız sorular üzerinde. Daha sonra sınava bir hafta kala her gün kitap okur gibi tek tek bu sorular üzerinden geçmeye başlayın. Bu da her gün 2-3 saat ayırmak demek. Son 3 gün kala online testleri yapmaya başlayın ve bilginizi sınayın. Teknik sorular hariç diğerlerinde %90 doğru cevapladığınızı göreceksiniz çünkü 1 hafta her gün tekrar yapınca ve mantıkla sorular cevaplanıyor.

Teknik sorular için de eğer daha önce elektrik veya elektronik dersi aldıysanız işiniz kolay. Çünkü bir kaç temel formülle ezber yapmaya gerek kalmadan çoğu soruyu cevaplayabilirsiniz. Fakat teknik sorularda çok başarılı olamam diye korkmayın, yeter ki diğer soruları iyi yapın.

Ben bu yöntemle çok rahat A aldım. Fakat teknik konularda benden çok daha iyi olan arkadaşım çalışmadan girdiği için B bile alamadı, kaldı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Her konuda olduğu gibi bunda da tek çare çalışmak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu arada bu sayede amatör telsizciliğin en temel ve önemli konularını öğrenmiş olacaksınız ki bu sınavla amaçlanan zaten bu.

Anladım teşekkür ediyorum tekniğe çalışmasam diğer spruları yapsam hangi sınıfı alabilirim acaba ?

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
TELSİZ RUHSAT, AMATÖR TELSİZCİLİK, ÖDEMELERİNDE ONLİNE TAHSİLATA GEÇİLMİŞTİR.

Başlatan TA2NL

15 Yanıt
19234 Gösterim
Son İleti 18 Mayıs 2011, 10:19:07
Gönderen: TB2PMH
xx
Lisansı Almadan Telsiz Getirmek (Aliexpress)

Başlatan TA2MVX

9 Yanıt
4964 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2018, 16:07:22
Gönderen: TA2NC
topicsolved
Telsiz lisansı olmadan görüşme yapmak...

Başlatan darkly70

12 Yanıt
10228 Gösterim
Son İleti 15 Kasım 2010, 19:55:57
Gönderen: TA2AOG (SK)
exclamation
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU FORMU DEGİŞTİ !!!!

Başlatan TA3AAA

1 Yanıt
4169 Gösterim
Son İleti 15 Ekim 2010, 21:10:16
Gönderen: TA4ASO
xx
2010/MAYIS DÖNEMİ AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU SORGULAMA

Başlatan TA3V

1 Yanıt
3756 Gösterim
Son İleti 21 Kasım 2010, 14:07:55
Gönderen: TA2NL