TELSİZ FORUM İLK ADIM > HALK BANDI CB / 27 MHZ

MİDLAND GENEL BİLGİ VE TX ARIZASI

(1/11) > >>

ahmetcan466:
Merhabalar adım Ahmet Can Tekirdağ Şarköy de ikamet ediyorum. 2 adet Cb Telsizim var. Bunlarla aracimda ufak ufak dinleme yapıyorum vakit buldukça. Mobil oldugundan bazi sorunlarım oluyor ama bu hobi mi desem merak mı desem vazgecemiyorum.
Zaten bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım bulunduğum kurumda yazın çalışmaktayım sadece sürekli telsiz ile gorusuyoruz. Ama Cb farklı.
Herkese iyi forumlar.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile bir şekilde gönderildi.

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5432.0

TA5AE:
Midland 202M değilmi o   ? ? ?
25-30 yıl öncesinden hatırladım.Bir efsane cihazdır.Kastamonu Bozkurt ta çalışıyordum o sıralar.Çok sattı bu cihaz.
Görünüşü fena değil.Onarım tadilat vs. yoksa,  bir 25 yıl sonra Antika olarak daha değerli olur.
Neyse;
Aramıza Hoşgeldiniz Ahmet Bey.

ahmetcan466:
Tesekkur ederim Hosbulduk TA5AE bey.
Cihazin En ufak bir arızası yok ilk günkü formunda, hatta kullanım kılavuzu dahil duruyor. Benim elime geçtiğinde maykin soketi kopuktu onları hallettim. Birde power kablosu yoktu onuda bilgisayar psu sunun  soketlerinden birisinin üzerinde biraz oynayarak uydurdum.
Su anda sorunsuz çalışıyor.
Staboda Fm de RX TX te sorun yok ancak AM de duyuyorum ancak gönderme yapamıyorum. Çokta dert etmedim biraz incelemem lazım o da şu anda mümkün değil zamanım yok maalesef.
Madem Midland i seviyorsunuz bir kaç resim daha atayim.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TA5AE:
Gözümüz gönlümüz açıldı.
Eskileri yad ettik az biraz.Sağolun.
E hazırda bir atölyeniz de var sanırım?

ahmetcan466:
Aslında hazırda atolyem yok yazın çalıştığım yere kışında diğer çalıştığım yere taşıyorum bütün malzememi. Ama bir atölye kuracak kadar malzeme var.
Elektronik yedek parçalar var. Transistör, diyot,  kondansatör, çeşitli direncler, mosfetler  baya malzemem var basit işler için

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek