AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > MORS DERS NOTLARI,PROGRAMLAR

Telsız basında CW EĞİTİMİ.

(1/1)

TA2ANP:
Gününüz Aydin Olsun ,
uygun bir frekansta,kendi kendimizi eğitmek, geliştirmek  için ortak belirleyeceğimiz frekansta
calışmaya başlasak nasil olur ?.
maniple kullananların hepsi eski ustalar. 40 wpm üstünde yazıyorlar. bize yardımcı olabilirler hatalarımızı,eksikliklerimizi gosterebilirler..
ama bizimle qso yapmaları onlar için zor olacaği düşuncesindeyim.cunki hızlarını bizlerin  10wpm - 5wpm lik hızlarımıza duşurseler bile parmakları alışmış.ama bizi  eğitmekten mutlu olacakları duşuncesindeyim.
bu konuda pazar günleri sabah 11:00 dan itibaren cw çalışma frekansı 7003.5 mhz de Bursa amatoru  ta3cn   Nadir Kemal Tamis   beyin calışması olduğunu biliyorum.
kendi kendimize pratik yapacağimız, belirli gunler calışma yapsak nasil olur..bu sayede kendi kendimizi eğitmiş oluruz.Cw ustalari da bizi destekleyecektir.
oncelikle gün ve saat belirlesek  arkası gelirmi ?.

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3966.0

TA2VW:
Değerli arkadaşlar şöyle de bir sıkıntı olabilir bunu da göz ardı etmemek gerekir. tabiki ilgi duyan arkadaşlarımızın bu çalışmayı yapması kadar güzel bir şey yok
öğrendikce daha çok öğrenmeye bakacaklar. azım duydukca kendilerini geliştirecekler. sıkıntı şurdan kaynaklanabilir. hf olayı biliyorsunuz dünyaya açılan bir kapıdır. pencereyi açtığınızda bütün dünya ile karşı karşıya kalırsınız artık türkiye den çıkmış dünyanın her tarafına seyahat eder hale gelmişsinizdir hele hele cw de bu çok daha güçlüdür. arkadaşımızın verdiği frekansta diğer dünya radyo amatörleri de çalışabilir. onlar normal haberleşmelerini yaparken öğrenmek maksadıyla bu frekanslarda çalışma yapmak istemek normal haberleşme yapan istasyonların haberleşmesine olumsuz etki yaratabilir. buda sıkıntı doğurabilir. cw yi belki kendi yapacağımız dahili sistemlerle kapalı devre çalışmak daha mantıklı zaten ikimetre ve yetmiş santim bandında cw için çalışma frekansları var buralarda arkadaşımızın
söylemiş olduğu çalışma yapılırsa daha uygun olur sanıyorum çünkü yapılan çalışma uzun mesafelere sirayet etmeyecek local olarak kalacaktır. ve başkalarını rahatsız etmemiş oluruz.öğrendikten sonra tabiki dünyaya açılmak her radyo amatörümüzün hakkıdır. karşılıklı çalışmalarla da iyice pekiştirmek mümkündür.
hayırlı çalışmalar.

TA2IBY:
Lokal olarak da yapılabilir.


Buna kimsenin itirazı olmaz hem alan olarak sınırlı da kalmış olur. HF'de hani frekans sıkıntısı oldu vs.


iki yeni başlayan amatör karşılıklı CW yapabilir. Ha çok yavaş, olsun.


Ama organize olmak sanırım bizdeki sorunlardan biri.


73'ler

TA3CY:
Her pazar sabah 40 m de toplandıklarını duymuştum umarım halen devam ediyordur.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek