ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > YAZILIM

GM950 için yazılım ve pin baglantısı

(1/2) > >>

TA1ATD:
Selam arkadaşlar
gm950 deki dahili hoparloru calıştırabilmek için hangi pinleri kısa devre yapmak lazım yada lazım mı?
gm300 de 15 ve 16. pinleri kısa devre yapıyoruz ama gm950 de pin dizilimleri ve isimleri farklı. Bilgisi olan varmı?
ve bu cihazı programlayabilmek için Xp de çalışan bir program önerebilir misiniz?

teşekkürler,

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2090.0

TA2AHW:
abi bendede gm1200 var hatta cihazı bozdum sayılır ama bunların dahili hhoparlörü yok, programlama içinde gm300 gibi ribsiz programlanmıyor illaki rib lazım ben yapmaya çalışıyorum bakalım başarabilirsem gönderirim

TA1ATD:
İcinde hoparlor var ama on paneli acinca gorunuyor. 4w hoparlor var yaziyor sitelerde tanitimda. Benim bir ara Gm300 icin yaptigim max232 kullandigim rip devresi muhtemelen bunda da calisir ama programini bulamadim rip i denemek icin. Buldugum programlar win98 de calisiyormus. Simdi vmware ile win98 kurmaya calisiyorum pc ye.
Birde win98 de deniycem bakalim calisirsa program ne ala olmadi baska yollar ariycam.

TA2T:
Tezcan bey,

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

adresinde gm950 için bir yazılım ile iki ayrı programlama ara birimi var görünüyor.
Birisi MAX232 entegreli diğeri transistörlü.

Belki işinize yarayabilir.

A.Tahir DENGİZ, TA2T
TAMSAT  - ANKARA

TA1ATD:
Evet hocam, bu programları buldum zaten internette her yerde bunlar var ancak bu programlar win98 yada win95 de calısıyor malesef. Pc ye vmware kurdum ve üzerine win98 kurdum onun uzerınden calıstırmaya calıştım bu defada disket surucu istedi :)
deli olucam.
Bu arada cihazın dahili hoparloru olayınıda hallettım. İçindeki hoparloru bozukmus. Yerine yeni bir hoparlor taktım guzel guzel calısıyor. Arka taraftan herhangi vir pin baglantısı yapmıyorsunuz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek