TELSİZ FORUM İLK ADIM > YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

A,B,C HANGİ LİSANSI ALSAM?

(1/3) > >>

TB2PMH:
Nereye yazacağımı bilemedim, buraya yazayım dedim.

A-B-C Lisans belgesi alanlar

A lisans belgesiTA B Lisansı olanlar TB C lisansı olanlar ise TC mi oluyor.

C lisansı çokmu kötü fazla kimsede yokmuş, C garanti oluyormuş kendini geliştirdikce B ve A alınıyormuş.

Bu konuda bana kesin birşey söyleyecek olan varmı?

Mesela A lisansı olanın telsizi ile C lisansı olan kişinin telsizi ve frekansları ayrımı oluyor birbirleri ile konuşamıyorlar mı ?

Bana bilgiyi veren kişi ya bilmiyor yada kafamı karıştırmaya uğraşıyor.LÜTFEN YARDIM EDİN

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/yardimci-olurmusunuz/abc-hangi-lisansi-alsam-t1356.0.html

TA3CY:
Selamlar,
Kafanızı karıştıracak bir durum yok.
A hepsi ile konuşur(izin verilen frekans aralığında) B ve C belirli frekanslarda konuşabilir belirli güçlerde...

Ekteki linkte Band planı mevcut kim nerde hangi güçte..İyice incelerseniz daha net bilgilere ulaşırsınız..

TA2NL:
Merhaba,

Mehmet sen neden sürekli orada bir arkadaşın etkisinde kalıyorsun. :)
A Sınıfı çağrı işareti TA, B ve C Sınıfı çağrı işaretleri TB ile başlar. tüm telsizciler birbirleriyle görüşebilir.

Selamlar.

TB2PMH:
Abi nerden bileyim burdaki insanlar bi tuhaf olmuşlar, hem bilmiyorlar hemde kafa karıştırıp canımı sıkıyorlar.
İşleri güçleri üzmek bi alayımda belgemi ben sorarım onlara, azmin neleri başaracağını :)
Her frekansları araya girmeden dinlemek serbestmi peki? araya girmeden.
Geçenlerde bir abimiz yazmıştı hangi konu başlığıydı bulamadım birdaha da okuyamadım, adını unuttum çevrim içi üyelerden birine sordum ama cevap alamadım.

Bn birdaha o birşey derse konusmayacam onunla

TA2NL:
Merhaba,

Mehmet, bu kadar alınma kardeşim rahat ol sen. Resmi kurum frekansları hiç bir nedenle telsizinde yuklu olamaz bunu unutma. Resmi kurum frekanslarının kanunen dinlenmesi de suçtur.

Selamlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek