Gönderen Konu: Sınav İle İLgili Bilgiler  (Okunma sayısı 8743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Motolaw

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Barış B
Sınav İle İLgili Bilgiler
« : 14 Kasım 2014, 23:34:30 »
Merhabalar sınav hakkında araştırma yaptım ancak tam olarak detaylı bir bilgiye ulaşamadım.Şimdi benim elimdeki telsiz şu an Motorola T80.Yeni serisinden.
YouTube'da ki halk bandı videolarını izleyerek işe daha çok merak saldım.O videodaki abilerimiz Çorumdan giresuna iletişim kuruyor.Halk bandı için belgeye gerek yok ama ben de kendime ait bir çağrı koduna sahip olmak istiyorum.
Sınav hakkında sorularım ise ;
1-Sınavda kaç adet soru grubu var ? İşletme ve teknik bunların dışında var mı?
2-Her grupta kaç soru var ?
3-Sınava ön başvuru veya başvuru esnasında mı a b veya c grubu lisansa sahip olacağımızı seçiyoruz ?
4-C için başvurursak hangi grup sorudan kaç tane çözmeliyiz?
5-A ve B için başvurursak hangi grup sorudan kaç tane çözmeliyiz ?
6-2015 yılı için sınav tarihleri nelerdir ? Ön başvuru ve başvurular ne zaman başlayacaktır ?
7-Öğrenciyim sınav ücretini yatırırken %50 indirimli yatıracağım sonra evraklarımı postalarken öğrenci belgemi de mi postalamam gerekiyor ?
8-Ön başvuru elektronik ortamda ancak sınav başvurusu yazılı olarak mı yapılacaktır ?

Aklıma geldikçe eklemek isterim.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4485.0

Çevrimdışı TA4ACV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Cagatay VURAL
Ynt: Sınav İle İLgili Bilgiler
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2014, 00:26:28 »
1-Sınavda kaç adet soru grubu var ? İşletme ve teknik bunların dışında var mı? 50 Soru Toplam
2-Her grupta kaç soru var ?  20 işletme  15 Uluslararası  15 teknik
3-Sınava ön başvuru veya başvuru esnasında mı a b veya c grubu lisansa sahip olacağımızı seçiyoruz ?  Evet
4-C için başvurursak hangi grup sorudan kaç tane çözmeliyiz?   50 soru 2 Puandan Minimum 60 > 30 soru yeterli
5-A ve B için başvurursak hangi grup sorudan kaç tane çözmeliyiz ? A için 75 puan ~=38 soru6-2015 yılı için sınav tarihleri nelerdir ? Ön başvuru ve başvurular ne zaman başlayacaktır ?  Belli değil Forumu takip edin.
7-Öğrenciyim sınav ücretini yatırırken %50 indirimli yatıracağım sonra evraklarımı postalarken öğrenci belgemi de mi postalamam gerekiyor ? Öğrenci belgenizi basvururken fotografınızla birlikte taratıp JPEG/JPG olarak yollamanız istenecek.
8-Ön başvuru elektronik ortamda ancak sınav başvurusu yazılı olarak mı yapılacaktır ? Yazılı olarak basvuru koşullarını KEGM nin web sitesinden basvurular acıklandıktan sonra öğrenebilirsniiz.

Soruların Çoğu Kıyı Emniyeti Gn. Md. nün web sitesinde ilgili bağlantılardaki dökümanlarda mevcut.
Dökümanları iyice inceleyiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cagatay VURAL

Çevrimdışı Motolaw

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Barış B
Ynt: Sınav İle İLgili Bilgiler
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2014, 22:47:26 »
İlginize çok teşekkür ederim.

Cb bandı cihazlarının çekim alanı yani iletişim alanı ile amatör telsizcilik belgesi olan kişilerin kullandığı cihazların arasındaki çekim alanı farkı ne kadardır ?

Cb bandı cihaz alıp amatör telsizcilik belgesi alana kadar kullanma şansımız var mıdır ? Ne gibi eksiklikler yaşarım ?

Önereceğiniz Cb bandı cihaz var mıdır ?

Örneğin antalya bölgesinde kullanıp hangi mesafeye kadar iletişim kurabiliriz ?
Teşekkürler Sevgiler Saygılar.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
ACİL SINAV İLE İLGİLİ BİLGİ

Başlatan pöharslan

4 Yanıt
2020 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2017, 21:37:57
Gönderen: TA2UBW
xx
CB Bilgiler

Başlatan TA2AOG (SK)