TELSİZ FORUM İLK ADIM > YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !

(1/9) > >>

TB1CLR:
Arkadaşlar merhaba,
Geçen günlerde İstinye Park'a giriş sırasında, x-ray'den geçerken çantamın içindeki el cihazımı çıkartmamı istediler.
Kapıdaki güvenlik görevlisi, telsizle girmenin yasak olduğunu, telsizi neden taşıdığımı ve ne amaçla kullandığımı sordu. Bende herhangi bir cevap vermeden Amatör Telsizcilik belgemi çıkartıp kendisine gösterdim.
 Uzun süre belgeyi inceledikten sonra güvenlik müdürüne anons yaparak durumu anlattı. Güvenlik görevlisi, güvenlik müdürünün durumu öğrenmek için bizzat gelip bakacağını söyledi.
Onu beklerken neden böyle bir uygulamanın olduğunu sorduğumda ise, alışveriş merkezi yönetmeliğinde böyle bir maddenin olduğunu belirrti.
Uzun süre beklemenin sonunda güvenlik müdürü gelmeyincede; "Bu seferlik izin verelim ancak bir daha telsizle giriş yapmayın" dedi.
 Böyle bir yasağın bahanesi, nedeni ne olabilir ? Nasıl bir yasal dayanağı vardır merak ediyorum.

Linkback: http://www.radyoamatorleri.com/yardimci-olurmusunuz/istinye-parktaki-telsiz-yasagi-t1155.0.html

TA2AZI:
bence sacma bır konu bence bu amatörtelsızcılıgın ıyı tanıtılmadıgından geçıyor onlarda kendılerıne göre önlem almışlar saygılar

TA2AOG:
Evet saçma maalasef.

Ancak, mekan sahibi mekanın kuralını koyar.

O mekanı kullanmazsınız, protestonuzu bildirirsiniz, saçmalığını anlatırsınız, bunu neşredersiniz. Yapabileceğiniz bu kadar.

Ayrıca belki de geçerli bir sebepleri de olabilir.

TA3AFO:
bende o sıkıntıyı yasadım

TA3AFO:
onlarda haklı görevlıler verılen talımatlara uyuyorlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek